Mistrovství na krátké trati: zlato a stříbro

obrazek

Mistrovství a veteraniáda ČR na krátké trati proběhla v Krušných horách nedaleko Jáchymova. Pořadatelé zvolili za centrum biatlonový areál Eduard a velmi precizně zmapovali náročný horský les plný klacků a borůvčí se spoustou pozůstatků po důlní činnosti (jak středověké tak i nedávné). Sobotní kvalifikace (ale i nedělní finále) vyžadovalo precizní čtení mapy i poměrně rychlý běh, závod byl ve většině kategorií poměrně vyrovnaný a chyby tak znamenaly propad o řadu míst. Do áčkového finále postoupilo z kvalifikace celkem 8 jihlaváků, kteří tak ve finále měli šance bojovat o medaile. O malý kousek unikl postup Márovi, Bořkovi a Péťovi.

Zobrazit celý článek >>

Petr Čech reprezentuje Kraj Vysočina na LODM a má stříbro ze štafet!

V Plzni probíhá 14.-19.6. Letní olympiáda dětí a mládeže. Jedním ze sportů je i orientační běh. Soutěží se ve čtyřech kategoriích mladší(2002 a mladší) a starší(2000–2001) žáci a žákyně. Z každého kraje běží čtyři závodníci (jeden v každé kategorii).

Za Kraj Vysočina se nominoval z našeho oddílu Petr Čech v kategorii starších žáků.

Zobrazit celý článek >>

Ve Starém Plzenci bouchalo šampaňské

obrazek

Ve Starém Plzenci se vyrábí Bohemia sekt a také se tam v sobotu běželo Mistrovství ČR štafet a o den později M ČR družstev. Oslava dvojnásobného bronzu tak mohla být stylová – místním šampaňským (i když pro dorost nealkoholickým :-D ).

Běželo se ve svazích Radyně, většinou docela rychlý les, ale na několika místech na nás čekaly kamenné hřebeny s velkými srázy. A před cílem pak téměř neprostupné houští.

Jihlavští dorostenci se na předních místech letošních štafetových závodů objevovali pravidelně a tak patřili mezi širší okruh favoritů. Bronzová mistrovská medaile je však víc než ty z řady závodů Českého poháru – tady si ji vyběhlo trio Honza Bořil, Vojta Vacek a Honza Čech.

obrazek

Nedělní mistrovský závod družstev přinesl (možná trošku překvapivě) jihlavskému dorosteneckému týmu obrovskou radost – 3. místo. Vítězství si s velkým náskokem odnesl zcela suverénní tým PHK, o další místa se však strhl vyrovnaný boj. Chvíli průběžný bronz, chvíli 5. místo, nakonec však jihlavský finišmen „zaletěl“ nejrychlejší čas na úseku (stejně jako den předtím ve štafetách) a byla z toho bronzová medaile. Jihlavské družstvo běželo ve složení: Honza Bořil, Anička Vacková, Domček Frýba, Terka Čechová, Vojta Vacek, Týna Petráčková a Honza Čech.

Zobrazit celý článek >>

OOCup 2014 Slovinsko

První týden v srpnu ( 31.7 – 7.8 ) proběhl zájezd KCTM do Slovinska, kde se konaly pětidenní závody OOCup. Terény zde jsou velmi členité, plné kopců a údolíček, zvláštností také je, že velká část tratí se neběžela v lese, nýbrž na loukách a planinách. Všichni ze sebe vydali to nejlepší co mohli, úspěšně jsme vybojovali několik medailí.

Nejlepším umístěním je vítězství Terezy Čechové v kategorii W16, na medailové pozice dosáhli také Šimon Mareček (2. místo M12) a Jan Čech (2. místo M18), z trenérek pak Daniela Nechanická (2. místo W35) a Alena Rosecká (1. místo W55)

Výsledky najdete na stránkách Orienteering Online

Zobrazit celý článek >>

Mistrovský sprint ve Znojmě

Ve sváteční čtvrtek 8.5. se běželo v centru Znojma Mistrovství ČR ve sprintu. Pořadatelé připravili velmi náročný závod jak po mapové tak po fyzické stránce – spleť cestiček a uliček ve svahu mezi historickým centrem a řekou Dyje prověřila pečlivé čtení mapy, snadnější byla až závěrečná část trati kolem náměstí (kde byl cíl). Jediným negativem pak byla velmi dlouhá (a dle mého názoru i zbytečná) karanténa hlavních kategorií.

Terka Čechová patřila mezi favoritky v kategorii D16 a tuto roli splnila beze zbytku ziskem mistrovského titulu.

V kategorii H18 jsme měli několik závodníků, bronzovou medaili získal Honza Čech se ztrátou 9 vteřin na vítěze, velmi dobře běželi i další jihlaváci: 10. Honza Bořil, 16. Dominik Frýba.

Zobrazit celý článek >>