Finále Světového poháru MTBO v Litvě

obrazek Finále Světového poháru MTBO začalo dnes v litevském Kaunasu longem. Mezi českými reprezentanty byla na startu i Renata Paulíčková a v náročném závodě si nevedla vůbec špatně.

Závod byl opravdu dlouhý a přitom mapově velmi náročný. Příměstský lesopark na severním okraji Kaunasu hned vedle dálnice na Vilnius skrývá bezpočet cest a cestiček a dal by se v něm postavit i velice těžký sprint. A pokud se už objevil nějaký delší přejezd, ostrý vítr který celý den foukal, fungoval jako kvalitní náhrada dlouhých stoupání. Těch v Litvě samozřejmě moc není, ale rozhodně nešlo o úplnou placku.

Závod žen měřil 35,6 km a vítězka Emily Benham ho zvládla těsně nad dvě hodiny. Všechny čtyři české reprezentantky se srovnaly na počátku druhé desítky: 11. Kubínová, 14. Paulíčková, 15. Březinová, 16. Tichovská, všechny vždy s minutovým odstupem od sebe.

GPS tracking závodu žen

Hned o den později, tedy v sobotu 1.10. se jel middle, prostor závodu byl v dalším lesoparku, tentokrát na jihovýchodě Kaunasu. A opět to bylo hodně o orientaci ve spleti čárek, jakou u nás prostě nenajdete. Díky terénu byl závod velmi náročný na koncentraci i na schopnost držet směr postupu v husté síti křižovatek. Však se podívejte na mapu s GPS záznamem nejlepších.

Mezi ženami tentokráte Finka Marika Hara porazila druhou Emily Benham o minutu a půl. Nejlépe z českých závodnic skončila Martina Tichovská na 6. místě, o 3 minuty pomaleji jela Renata Paulíčková na 11. místě.

Závěrečným závodem letošního SP byl sprint. Byl velmi mapově náročný, v lesoparku na okraji města (viz mapa s GPS trackingem) . České závodnice si vedly zase o kousek lépe než předchozí dny. Skvěle jela Martina Tichovská, která si dojela pro zlato. Renata Paulíčková ztratila 2 minuty a skončila osmá, jako druhá z českých závodnic.

Celkové vítězství v letošním ročníku Světového poháru si mezi ženami již s předstihem zajistila (vítězstvím na klasice) Emily Benham. Díky vítězství v závěrečném sprintu se na celkovou třetí příčku posunula Tichovská. A na konečné 8. místo v SP se posunula Renata Paulíčková.