Znáte Bořka šikulu?

Doufám, že jo. A proč je šikula? Protože o víkendu v Jizerkách běžel skvěle. Ale pěkně popořádku…

O víkendu 10.-11.9. pořádal Tatran Jablonec megazávody (Český pohár, Žebříček A i B, celkem 1600 startujících) na okraji Jizerských hor. Podle místa se daly očekávat kopce. A taky že byly. A k tomu proklatě vysoké borůvčí, hromady kamenů a balvanů. Když k tomu přičtete, že stavitel sobotní klasiky (Ďuňďa) běžně vyhrává závody o dvě až tři kategorie níže a zřejmě stavěl tratě podle sebe, tak je jasné, že to bylo dlouhé a náročné. Zkrátka pořádná klasika, která se (bohužel) už tak často nevidí (jen některé kontroly nemusely být middlové).

Některým jihlavákům se na klasice dařilo více, některým méně. V nejmladší kategorii H12B výborně běžel Vojta Orany – 5. místo v konkurenci 50 závodníků je perfektní. Mezi dorostenkami byla Terka Čechová pátá, v juniorech skončil skvěle Honza Čech (2. místo) ale i Honza Bořil (8. místo). Další medailové pozice pak přidali veteráni: D35: 2. Bára Chudíková, H35: 1. Honza Lauerman (ano, umí i běhat ;-) ), 3. Michal Prošek, H40: 1. Milan Venhoda

Nedělní krátká trať už byla podstatně běžečtější – tedy kromě úseku bahenních lázní v hustníku. V první části tratí bylo spousta kamenů a skalek, ale přesto rychlý les, druhá část byla více zarostlá (hustníky, podmáčený les) a už se nedalo běžet tak rychle.

Opět jsme zaznamenali řadu skvělých umístění: V H12B se Vojta Orany dostal na bednu (2. místo), parádně ale běžel i Matěj Vítek (12. místo). V D18A tentokrát Terka Čechová vyhrála, V H16A byl Péťa Čech pátý a asi největší překvapení se stalo v H20A: 1. Honza Bořil, 2. Honza Čech. Ani veteráni se nenechali zahanbit: D35: 1. Bára Chudíková, D50: 2. Dana Hrstková, H35: 1. Honza Lauerman, 3. Aleš Prášil. Kromě senzace v H20 nechybělo moc ani k další senzaci, tentokráte v H40: Ory běžel výborně a na Vénu mu chyběly necelé dvě mituty. Tak snad příště… :-)