Ve Starém Plzenci bouchalo šampaňské

obrazek

Ve Starém Plzenci se vyrábí Bohemia sekt a také se tam v sobotu běželo Mistrovství ČR štafet a o den později M ČR družstev. Oslava dvojnásobného bronzu tak mohla být stylová – místním šampaňským (i když pro dorost nealkoholickým :-D ).

Běželo se ve svazích Radyně, většinou docela rychlý les, ale na několika místech na nás čekaly kamenné hřebeny s velkými srázy. A před cílem pak téměř neprostupné houští.

Jihlavští dorostenci se na předních místech letošních štafetových závodů objevovali pravidelně a tak patřili mezi širší okruh favoritů. Bronzová mistrovská medaile je však víc než ty z řady závodů Českého poháru – tady si ji vyběhlo trio Honza Bořil, Vojta Vacek a Honza Čech.

obrazek

Nedělní mistrovský závod družstev přinesl (možná trošku překvapivě) jihlavskému dorosteneckému týmu obrovskou radost – 3. místo. Vítězství si s velkým náskokem odnesl zcela suverénní tým PHK, o další místa se však strhl vyrovnaný boj. Chvíli průběžný bronz, chvíli 5. místo, nakonec však jihlavský finišmen „zaletěl“ nejrychlejší čas na úseku (stejně jako den předtím ve štafetách) a byla z toho bronzová medaile. Jihlavské družstvo běželo ve složení: Honza Bořil, Anička Vacková, Domček Frýba, Terka Čechová, Vojta Vacek, Týna Petráčková a Honza Čech.

Sobotní štafeta dorostenek (Čechová, Petráčková, Vacková) neměla takové ambice jako kluci a skončila ve středu startovního pole na 25. místě.

Veteráni postavili štafetu jak v kategorii H105 (12. místo: Venhoda, Prošek, Srb), tak i v kategorii H135 (18. místo: Kaňák, Petráček, Orany)

V neděli družstvo postavil kromě dorostu i dospělý a veteránský tým OK Jihlava. Dospělí v DH21 se po celý závod pohybovali v páté desítce a skončili na 43. místě, veteráni v kategorii DH225 taktéž na nejlepší ztráceli a skončili na 35. místě.

obrazek

V žactvu běží výběry oblastí, nikoliv oddílové týmy. Skvěle běžel výběr Vysočiny, kde na prvním úseku pomohl Péťa Čech k parádnímu druhému místu. V druhém vysočinském žákovském týmu, který skončil na 16. místě, běžela z našeho oddílu Eva Foltýnová.