Letecký závod na Henčově

Závěrečným závodem na krátké trati pokračovala v sobotu jarní část Ligy Vysočiny. A kdo tento závod pořádal? Kdo tohle neví, tak ať se pěkně stydí!!!

Po roce jsme opět využili velice kvalitního zázemí parašutistického areálu na letišti Henčov. Na rozdíl od loňského roku nám nesněžilo, jenom ráno nás trochu vystrašila krátká dešťová přeháňka, ale pak už to bylo jen lepší a lepší a trochu zima byla jen několika jedincům na startu (kdo vymyslel start kam nesvítí sluníčko???).

Závod byl opět velmi rychlý (co čekat na takové rovině s ekvidistancí 2,5 m…). Ale i tady se podle toho co jsem slyšel a viděl, daly udělat chyby – část kontrol byla umístěna do opravdu drobných porostních detailů. Stejně rychlí jako závodníci byli i pořadatelé – nepamatuji, že ve 14.15 už bylo vše uklizené ve skladu. Pořadatelské rychlosti napomohl bohužel i menší počet závodníků (203). Část totiž dala přednost závodům okolních oblastí a část pořádala, nebo závodila ve Svratouchu na ČP v MTBO. Organizace klapala bez problémů a myslím, že závody se nám povedly. Odkaz na stránku závodu je zde: http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?…

Na podzim si od pořádání trochu oddychneme – jediným závodem bude tradiční Highlander. Ale co se kdo z pořádání naučil, zjistíme v roce příštím, kdy nás čeká velmi složité dvoudenní pořádání ČP štafet na Javořici a zároveň sprintu v Telči. Při této akci pak bude potřeba opravdu každý.

Závody Ligy Vysočiny teď budou mít prázdninovou pauzu, ale to neznamená, že během léta není možnost vyrazit někam na závody. Právě naopak!!! Každý týden se pořádají nějaké vícedenní závody, které jdou spojit i s příjemnou dovolenou. Zvláště pak tradiční Vysočina Cup máme v červenci hned za humny – za Kostelcem v prostoru Špičáku.

Informace o všech těchto závodech lze najít nejlépe na ORISu: http://oris.orientacnisporty.cz/