(září, říjen)
Běžecké tréninky:
pondělí 16:30 Šacberk (od 5. 9. 2016 dle počasí)
- pro všechny
Mapové tréninky:
středa 16:30 dle rozpisu (od 7. 9. 2016 dle počasí)
- pro všechny
Orientační klub Jihlava
(září, říjen)
Běžecké tréninky:
pondělí 16:30 Šacberk (od 5. 9. 2016 dle počasí)
Mapové tréninky:
středa 16:30 dle rozpisu (od 7. 9. 2016 dle počasí)
Loni jsem článeček o letním soustředění začínal zhruba slovy, že z celého týdne si dobře pamatuji snad jenom loučení u autobusu a mávání rodičů odjíždějícím dětem. A letos nezbývá, než abych to zase zopakoval. Celá Smrčná totiž byla opět zběsilá jízda a šílený zážitkový úprk. Stihli jsme toho společně za ten týden opravdu hrozně moc a přesto mám rok od roku zvláštní pocit, že Smrčná je čím dál tím kratší a kratší.
Tento týden se v Portugalsku koná MTBO mega-akce společně s dospěláckým Mistrovstvím světa se jede i juniorské MS a ME dorostu. Renata Paulíčková se účastní pochopitelně v té nejprestižnější kategorii. Centrum závodů je ve městě Águeda, asi 80 km jižně od Porto.
Šampionát začal v pondělí sprintem, který se jel v rovinatém příměstském lese, jen malá část trati vedla přímo ve městě. V husté síti cestiček se dalo jet velmi rychle, ale právě ve velké rychlosti se bylo snadné udělat chybu. Renata startovala v červené skupině nejlepších závodnic, tedy téměř na konci startovního pole. První polovinu jela plynule a bezchybně, pohybovala se v první desítce, bohužel však na 11. kontrolu přejela odbočku, musela se vracet a ztráta 1,5 minuty už se na sprintu dohnat nedala. Takže nakonec 21. místo.
Můžete si přehrát průběh závodu nad mapou
Kdyby se mě někdo zeptal, kolikrát jsem už běžel H.S.H. (mnozí starší stále ještě používáme původní název „Botas“), tak pravdivě odpovím, že to už snad ani spočítat nejde. Prostě mockrát a vždy se tam rád vracím.

Na juniorském Mistrovství světa máme z oddílu dva zástupce: Terku a Honzu Č. JMS probíhá tento týden v nádherném prostředí švýcarského údolí Engadin, nicméně nezávodí se jen v údolí ale i ve vysokých nadmořských výškách v horském terénu. Přihlášeno je 148 juniorek a 174 juniorů.
Úvodním závodem byl nedělní sprint, který se běžel ve městě Scuol, orientačně zajímavé tratě vedly městskou zástavbou (moderní i stará část města s úzkými uličkami) a městskými parky, měly velké převýšení. Výborně běžela Tereza – 16. místo, Honza byl bohužel disk kvůli chybějící kontrole.
Začátek prázdnin není pro orienťáky počátek „okurkové sezóny“, ale naopak začátek prázdninové série vícedenních závodů, kde si může vybrat opravdu každý.
A seriál letos začal hned první prázdninový den v pátek 1.7., kdy pořadatelé z Vamberka a Kostelce nad Orlicí připravili pohodové závody s příjemnou atmosférou s centrem v Kostelci nad Orlicí. Navzdory názvu „třídenek“ v naší jihlavské výpravě převažovali mladí a nadějní mládežnící – Verča a Zuzka Pejchalovy a Míša a Vládík Srbovi.