Úspěšné dorostenecké štafety

Pro letošní rok nasadili naši dorostenci do bojů v Českém poháru štafet silné sestavy. A jak kluci tak i holky bojují o čelní místa a dokonce se dokázali dostat i na stupně vítězů. Poslední víkend proběhly dva štafetové závody v blízkosti Dvora Králové nad Labem, prostor závodů byl velmi malý a tratě byly hodně promotané, ale přesto se jednalo o pěkné závody. Sobotní byl hodně „letecký“, nedělní byl těžší jak mapově, tak i fyzicky kvůli těžší podložce tvořené borůvčím i klacky po nohama.

Sobotní závod skvěle sednul trojici Sylva, Hana a hostující Marie v D18, kde se po skvělém a vyrovnaném výkonu probojovaly na stupně vítězů, kontrétně na stříbrnou příčku. Avšak ani kluci (Matěj, Vojta a hostující Michal) v H18 neběželi vůbec špatně – 5. místo je v nadupané konkurenci skvělý výsledek.  

V neděli se Sylva nevyvarovala pár chybek a tak děvčata doběhla „až“ na 12. místě (z více než 40 štafet). Kluci si naopak o místo polepšili a skončili čtvrtí, když v průběhu závodu se pohybovali i na medailové pozici.

V průběžném hodnocení Českého poháru štafet jsou jihlavské štafety umístěny zatím skvěle: D18 na pátém místě a H18 na čtvrtém  místě.