V polovině října se konalo v Portugalském městě Grandola závěrečné kolo Světového poháru MTBO 2013. Finálového kola se zúčastnila Renča Paulíčková, která se snažila udržet v elitní desítce celkového hodnocení SP.
V pátek se jela krátká trať ve velmi kopcovitém terénu. Většinu kopců nebylo možné vyjet a tak bylo lepší je vytlačit. Tratě byly poměrně mapově náročné, což naší závodnici sedí, ale Renča si na této trati vybrala kopec smůly. Dvakrát se vrhla do neprostupné buše, ze které nebylo úniky, což vyústilo v technické problémy s kolem, které ji stály minimálně 3 min. I tak z toho byl nakonec velmi slušný výsledek v podobě 12. místa. Zvítězila Olga Vinogradova z Ruska. V mužské kategorii vyhrál její krajan Anton Foliforov.
Fantastický výkon předvedli na Mistrovství ČR štafet jihlavští dorostenci. Trio ve složení Honza Čech, Honza Bořil a Vojta Vacek získalo v napínavém souboji bronzové medaile. Kluci běželi velmi vyrovnaně, po prvním úseku byli pátí s malým odstupem na čelo závodu, po druhém úseku Bořík předával na druhé pozici 40 vteřin za vedoucí štafetou Luhačovic a téměř tříminutovým náskokem před dalšími pronásledovateli. Na třetím úseku se z průběžného 6. místa přes všechny přehnal finišman Turnova a ve finiši získal zlato před favorizovanými Luhačovicemi. Vojta další pronásledovatele před sebe nepustil a s rezervou finišoval na třetím místě.
Renata Paulíčková má za sebou úspěšné vystoupení na