Ve sváteční čtvrtek 8.5. se běželo v centru Znojma Mistrovství ČR ve sprintu. Pořadatelé připravili velmi náročný závod jak po mapové tak po fyzické stránce – spleť cestiček a uliček ve svahu mezi historickým centrem a řekou Dyje prověřila pečlivé čtení mapy, snadnější byla až závěrečná část trati kolem náměstí (kde byl cíl). Jediným negativem pak byla velmi dlouhá (a dle mého názoru i zbytečná) karanténa hlavních kategorií.
Terka Čechová patřila mezi favoritky v kategorii D16 a tuto roli splnila beze zbytku ziskem mistrovského titulu.
V kategorii H18 jsme měli několik závodníků, bronzovou medaili získal Honza Čech se ztrátou 9 vteřin na vítěze, velmi dobře běželi i další jihlaváci: 10. Honza Bořil, 16. Dominik Frýba.
Tak se tuto středu sešel středeční mapový trénink s „čarodějnicema“ a pořadatelství se ujal Alfi. Předesílám, že se k přípravě postavil více než zodpovědně. Byla připravena úplně nová mapka v těsném sousedství Rantířova. Pravda, nebyl to příliš velký prostor, ale 2 krátké tratě (pro starší spíše sprint) dokázaly také řádně potrápit tělo. Stráň od řeky byla prudká a podruhé už byla celkem cítit.
V neděli 27. 4. 2014 pokračoval již svým třetím kolem Český pohár štafet. Letos v něm důrazně dává o sobě vědět zejména štafeta dorostenců, která ve složení Honza, Domček a Bořek získala v prvním závodě 3. místo, ve druhém nestartovala a ve třetím doběhla dokonce druhá! Přestože naši borci nepatří mezi tradiční Béďovy favority, figurují po třech kolech ČPŠ na skvělém druhém místě!